Letní škola

Letní škola „Tvoříme s iPadem a pro iPad“ je akce pro všechny zájemce ze školství, kteří si chtějí rozšířit a procvičit své dovednosti ve využití ICT ve výuce. Není to jen o práci s iPadem, ale také o využití webových nástrojů, nápadech do výuky, výměně zkušeností a navazování nových kontaktů.

Letní škola 2017

Pro plánování letošního ročníku jsme využili nejen osvědčené metody, ale také nové nápady a postupy a také zpětné vazby účastníků předchozích letních školy. Nultý ročník letní školy „Tvoříme s iPadem a pro iPad“ proběhl v Rožnově pod Radhoštěm v roce 2014, oficiálně první ročník pak v Jeseníkách. 

Co Vás čeká na letní škole?

Byl zahájen příjem přihlášek na již čtvrtý ročník Letní školy „Tvoříme s iPadem a pro iPad“. I v letošním roce se setkáme v Jeseníkách v hotelu Neptun v termínu 7. až 10. srpna 2017.

Program letní školy bude nabitý zážitky, objevováním a zkoušením, stejně tak ale poskytne dostatek času na vlastní relax a odpočinek. Systém povinných a volitelných seminářů nabízí možnost volby vlastního času na relax a výlety do okolí, stejně jako se Vás budeme snažit přitáhnout k zajímavým „miniworkshopům“ a ukázkám z praxe.

Každý účastník absolvuje povinné a povinně volitelné workshopy. Podmínkou je absolvování alespoň tří z pěti volitelných (červených) seminářů. Systém je následující:

PONDĚLÍ 7.srpna

  • po obědě očekáváme příjezd účastníků, proběhne prezence a ubytování
  • v odpoledních hodinách proběhne první, povinně volitelný workshop
    (např. seznámení s iPadem pro úplné začátečníky, ale na výběr budou i další témata)

ÚTERÝ 8. srpna

  • dopoledne nás čeká povinný workshop „Sdílíme a sdílíme“. Podíváme se na všechny možné způsoby sdílení pomocí iPadu pro žáky, rodiče nebo kolegy. Dělit se budeme na začátečníky a pokročilé.
  • odpoledne pak nabídneme sadu volitelných workshopů

STŘEDA 9. srpna

  • dopoledne opět povinný workshop „Gramotnosti“. Rozdělíme se na čtenářskou a matematickou skupinu. V případě dostatečného počtu zájemců vyčleníme i samostatnou skupinu pro speciální školy.
  • v odpoledních hodinách poslední sadu volitelných workshopů

ČTVRTEK 10. srpen

  • před obědem proběhne minikonference, na které budete prezentovat své vlastní výstupy
  • po ní letní školu společně zakončíme posledním obědem

K účasti na letní škole je potřeba vyplnit PŘIHLÁŠKU. Pokud za Vás poplatek za letní školu hradí zaměstnavatel, vyplňte přihlášku včetně razítka a podpisu někoho z vedení Vaší školy. V případě, že jste samoplátce, razítko ani podpis vedení není potřeba.

Přihlášku odešlete na adresu tomeckova@iskolstvi.cz. Na základě přihlášky bude vystavena faktura a bude Vám odeslán podrobný dotazník s požadavky na ubytování, stravu, výběr workshopů atp.

Více informací o projektu se dozvíte na stránkách našeho partnera Učíme Moderně!

Fotky z minulého ročníku