listopad 2019

14lis8:0012:00Pracujeme s iPadem (pro školní družinu a zájmové vzdělávání)8:00 - 12:00 Nebušická 369, Praha - Nebušice Lektor: Barbora Meskařová Typ kurzu:Kurzy pro učitele

Čas konání

(čtvrtek) 8:00 - 12:00

Místo konání

ZŠ Nebušice, Praha

Nebušická 369, Praha - Nebušice

Lektor

Barbora MeskařováBára je vedoucí vychovatelka a začínající učitelka informatiky na Základní škole Nebušice. Ve své práci se zaměřuje zejména na kreativní využití iPadů ve školní družině a v neformálním vzdělávání, tvorbu animovaných filmů, práci s ozoboty a Sphero roboty. Stranou však nezůstává ani zábavné programování pomocí nástroje Scratch Jr. nebo tvorba videí pomocí zeleného plátna. Svůj iPad využívá také jako efektivní pracovní nástroj, který jí pomáhá v organizaci práce, při frontální práci s dětmi nebo k tvorbě videoreportáží ze školních akcí.  Svou práci sdílí zejména na Twitteru, ale inspiruje kolegy i na akcích jako je Letní škola s iPady nebo Učitelský summit.

Informace o semináři

Kurz se skládá ze dvou 4h bloků. I.blok 14.11.2019, II.blok 28.11.2019.
Tato vzdělávácí akce je akreditována MŠMT v rámci programu DVPP.

Cena kurzu: 3 300 Kč.

Obsah kurzu je zaměřen na představení možností využití iPadu ve školní družině a v neformálním vzdělávání. Cílem je seznámení s funkcemi iPadu a s aplikacemi, které jsou vhodné pro práci s dětmi, ale i pro zefektivnění své vlastní práce. V praktické části si účastníci vytvoří animovaný film, pomocí zeleného plátna vyrobí fotomontáž a seznámí se i s dalšími oblastmi využití iPadu – propojení s robotickými pomůckami, zábavnými aplikacemi, nebo aplikacemi pro rozvoj informatického myšlení.