MDM pro školy

Pokud vaše škola využívá ve výuce iPady, anebo se je teprve chystáte zakoupit, doporučujeme pořízení MDM neboli hromadnou správu mobilních zařízení. iŠkolství.cz je jediným autorizovaným partnerem amerického vývojáře MDM Mosyle v České republice a na Slovensku. Společně přicházíme s nejdostupnějším řešením MDM, které je navíc navrženo přímo pro potřeby školy.

MDM je řešení pro vzdálenou správu mobilních zařízení. Poskytuje ICT koordinátorům efektivní nástroj pro nasazení, monitorování a správu zařízení typu iPad, iPhone a Mac. Obvykle se tato technologie využívá ve firemním a školském prostředí, kde se plánuje využívat větší množství iPadů a jejich následné sdílení mezi učiteli a žáky. Díky MDM již nemusíte řešit invididuální nastavení jednotlivých iPadů. Na dálku zvládnete instalaci aplikací a zároveň předejdete jejich nechtěnému smazání ve všech vašich zařízeních.

Mezi některé základní fuknce MDM patří:

 • Bezdrátová správa a řízení většího počtu zařízení.
 • Úvodní nastavení zařízení bez nutnosti zásahu uživatele.
 • Vzdálená správa aplikací, jejich instalace do zařízení, aktualizace a možnost zamezení jejich smazání.
 • Nastavení politiky a správy hesel pro zajištění maximální bezpečnosti.
 • Možnost zamezit uživateli měnit nastavení zařízení, uživatelské účty, plochu obrazovky.
 • Nastavení WiFi pro připojení všech zařízení do sítě.
 • Vytváření bezdrátové interaktivní výuky a sdílení učebních materiálů.
 • Propojení a integrace s programy Applu: DEP, VPP a ASM (Apple Deployment Program, Volume purchase program a Apple School manager).

Služba pracuje s certifikátem s potvrzením o oznámení Apple Push (APNS). Push Certifikát zavádí důvěryhodné spojení mezi vašimi mobilními zařízeními iOS, MacOS a MDM. Spolupracuje a integruje se s programy vzdělání od společnosti Apple, což je ideálním řešením pro všechny typy škol. Pouze prostřednictvím tohoto propojení je možné iPadům instalovat aplikace a zasílat příkazy, které chcete v zařízení vzdáleně provést.

Po prvotním vytvoření Push certifikátu, může ICT koordinátor pokračovat v dalších krocích nasazení: Po zapnutí iPadu do něj MDM nainstaluje profil pro jeho vzdálenou správu. Kombinací certifikátu ANDS a jeho zápisu je MDM připraveno k tomu, abyste začali konfigurovat a ovládat vaše zařízení. Propojení mezi MDM a vašimi iOS a MacOS probíhá za pomocí internetu a je tedy nezbytné, aby byla všechna vaše zařízení připojena na WiFi.

MDM poskytuje ICT koordinátorům, učitelům a studentům výkonný nástroj, který zrychlí a především zajistí bezvadný chod všech vašich zařízení. Ve srovnání s individuálním nastavením a práci s jednotlivými iPady se jedná o významnou úsporu času a vyvarování se chybám v nastavení. Takto se mohou učitelé a studenti věnovat naplno výuce a nikoliv řešením technických problémů. ICT koordinátor díky MDM již nebude muset řešit nastavení a technické problémy u jednotlivých zařízení. Eliminujete možné chyby uživatelů, které mohou znesnadnit využívání iPadů ve výuce. Ve správci MDM vše vyřešíte rychle, hromadně a především na dálku. Správce MDM může všem uživatelům hromadně nastavit přístup na školní e-mail, kalendáře, Google účty, WiFi a celou řadu dalších služeb a výukových materiálů, které vaše škola využívá.

Pro bezvadný chod MDM a především využití vašich iPadů ve škole, budete potřebovat poskytovatele MDM a Apple School Manager.

iŠkolství.cz nabízí jediné MDM řešení na trhu, vyvinuté přímo pro potřeby školství. Celý systém je navržen tak, aby odpovídal požadavkům práce ICT koordinátora, pedagogického sboru a žáků. Oproti standardním MDM počítá s využitím této technologie ve výuce a zahrnuje nástroje pro vytváření a sdílení vzdělávacích materiálů ve vyučování. Řešení jiných poskytovatelů MDM jsou určeny k univerzálním účelům a zahrnují celou řadu funkcí a nástrojů, které jsou ve školství nevyužitelné a stávají se tak pro potřeby vzdělávání nepřehledné.

MDM pro školy – cenové varianty

iŠkolství.cz je jediným autorizovaným poskytovatelem bezplatných licencí MDM Mosyle pro Českou republiku a Slovensko. Ať už máte 10, anebo několik stovek iPadů, za MDM platit nemusíte! V rámci bezplatné licence nebudete moci využívat možnosti hromadných příkazů a služby ovládání výuky ve třídě. I tak bude vaše MDM zcela funkční a umožní vám práci se všemi základními funkcemi. Časem možná zjistíte, že od svého systému budete chtít více a začít využívat prémiových služeb. I v tomto případě budeme pro vás vždy výrazně levnější, než kterékoliv jiné řešení na trhu.

Pokud jste technicky zdatní, porozumíte anglickým výrazům a zvládnete jednotlivé kroky instalačního procesu a integrace všech potřebných komponentů, vybrali jste správně! Pro úspěšné zprovoznění celého systému budete potřebovat následující:

 • Vytvoření účtu v Apple School Manageru (zdarma)
 • Vytvoření registrace do programu Apple DEP (zdarma)
 • Vytvoření registrace do programu Apple VPP (zdarma)
 • Mac (bez počítače Mac není možné konfigurační proces u zařízení, které již vlastníte, dokončit.)
 • Aplikace Apple Configurator
 • Pro verzi MDM Basic není poskytována technická podpora, video návody v českém jazyce a asistenční služby.

Cena řešení: 0,- Kč

Kliknutím na odkaz zahájíte bezplatnou registraci MDM

Zahrnuje bezplatné licence pro neomezený počet zařízení iOS (iPad, iPhone), anebo MacOS. Navíc služba zahrnuje všechny potřebné úkony z naší strany pro řádné spuštění systému MDM, přiřazení iPadů a proškolení ICT koordinátora.

 • Registrace do Apple School Manageru
 • Přihlášení do programu VPP a DEP
 • Propojení Apple School Manageru s MDM
 • Instalace všech vašich stávajících zařízení do MDM
 • Nastavení služeb MDM dle případů dobré praxe z ostatních škol a typu jejich zaměření
 • Úvodní instalace profilů a aplikací dle vašeho požadavku
 • Školení pro ICT koordinátora / pedagogický sbor ve vaší škole
 • Zpřístupnění technické podpory v českém jazyce
 • Zpřístupnění portálu s českými video návody na jednotlivé úkony v MDM

iŠkolství.cz je jediným autorizovaným partnerem vývojáře MDM Mosyle pro Českou republiku a Slovensko. Všechny námi prováděné úkony jsou autorizovány vývojářem a splňují odborné a technické požadavky.

Cena řešení dodávky na klíč: 35.000,- Kč (osvobozeno od DPH, cena je konečná)
Celou dodávku našeho řešení můžete také financovat z ONIV, případně projektu Šablony do škol.

[contact-form-7 id=“215″ title=“MDM pro školy“ width=“300px“]

Řešení bez omezení! Zahrnuje variantu MDM Standard a navíc licence pro využívání všech prémiových služeb, které MDM umožňuje. Mezi prémiové služby patří například hromadné úkony při správě iPadů jako jejich přejmenování, aktualizace a především efektivní a snadné řízení výuky učitelem všech iPadů ve tříde.

Cena řešení dodávky na klíč:  35 000,- Kč za jednorázovou instalaci, školení a přístup do podpory + 129,- Kč/zařízení/rok

Vzorový výpočet: Škola vlastní 30 iPadů a má zájem o kompletní dodávku včetně zaškolení a využívání prémiových služeb. Platba je rozdělena na 30 licencí za každé zařízení za rok + kompletní dodávka zahrnující instalaci, proškolení, technickou podporu a vzdělávácí portál. V prvním roce zaplatí škola 129Kč x 30 zařízení = 3 870 Kč za licence + 35 000 Kč = 38 870 Kč. V dalších letech pak hradí za každý rok pouze licence ve výši 3 870 Kč za 30 zařízení. Volitelně pokud bude škola i nadále chtít využívat technickou podporu s video návody v českém jazyce 2 350 Kč za rok.

[contact-form-7 id=“215″ title=“MDM pro školy“ width=“300px“]