Sdílení obrazovky vašeho iPadu, anebo iPhonu především ve škole, zajišťuje ve většině případů Apple TV připojená na datový projektor. Pokud tuto chytrou krabičku nevlastníte, existují další možnosti jak vaši obrazovku iOS zařízení sdílet a to nejen na Macu, ale také na běžném PC.

Aplikace Mirroring Assist umožňuje sdílet více iOS zařízení najednou na obrazovce počítače. Počítač stačí mít připojen na dataprojektor a standardní PC s operačním systémem Windows vám začne vysílat na projektor vše co se na vašem iPadu/iPhonu odehrává.

Snímek obrazovky 2016-05-25 v 13.14.12

Podmínkou je, aby váš počítač a iOS zařízení, byly napojeny na stejnou síť. Nejprve nainstalujete do počítače aplikaci pod názvem Mirroring360 a následně stáhnete do iOS zařízení aplikaci z App Store Mirroring Assist. Na svém počítači po spuštění programu provedete základní spárování s iOS zařízením a zobrazíte QR kód aplikace. Ten následně nasnímáte přímo v aplikaci iPadu. Po prvotním propojení pak běží vše automatizovaně. Stejným způsobem můžete sdílet obrazovku několika zařízení v místnosti.

Další funkcí je možnost živého přenosu přes YouTube účet a nahrávání videa do počítače. Aplikace pro iOS je ke stažení zdarma. Program pro Mac a PC je zdarma k vyzkoušení na 7 dní. Pokud se vám bude produkt líbit, můžete si zakoupit neomezenou licenci za cenu USD 14,99. Mirroring Assist je řešení tam, kde chybí Apple TV a používáte pouze standardní počítač s operačním systémem Windows.